Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Większość z nich ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Zgłoszone projekty sprzyjające wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Wśród nich znajdziemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka, inwestycje komunalne np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie, obiekty i przestrzenie zmodernizowane oraz nowe inwestycje.
O głosy walczy Powstańcza Strefa Pamięci mieszcząca się przy ulicy Bytomskiej na terenie byłej KWK Mysłowice. Strefa powstała w 2019 roku w 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Odtworzenie miejsca pamięci wybuchu I powstania śląskiego polegało na oczyszczeniu terenu, poprowadzeniu nowych chodników, wykonaniu oświetlenia lampami parkowymi. Na głównym placu postawiono ławki parkowe z kodami QR, donice obsadzone zielenią oraz trzy betonowe cokoły z tablicami upamiętniającymi poległych górników oraz powstańców śląskich. Postawiono również panel multimedialny, który w nowoczesny sposób przybliża mieszkańcom historię tego miejsca. Istniejący, stary budynek pokopalniany oczyszczono i pozostawiono w roli „świadka historii”. Na ścianach budynku zawieszono tablice z nazwiskami poległych powstańców.
Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów. Plebiscyt publiczności potrwa do końca sierpnia. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Ponadto, zgłoszone realizacje zostaną ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Oddać głos można na stronie npp.slaskie.pl.
Napisz komentarz
Komentarze