Całość dotacji z Funduszu, w obu przypadkach, wyniosła po 60 tysięcy złotych, bowiem zarówno projekt pracowni w SP nr 3, jak i Sportowej wygrały oba konkursy: „Zielona Pracownia’23” oraz „Zielona Pracownia_Projekt’23”. Resztę środków na stworzenie obu pracowni dołożyło miasto.
Ekopracownia przyszłości

Za otrzymane fundusze nie tylko gruntownie wyremontowano klasę, ale także zakupiono meble i niezbędne materiały dydaktyczne mikroskopy, modele oraz sprzęt multimedialny. Pracownia zyskała także różne modele przekrojów komórek roślinny i zwierzęcych, modele organów ludzkich, w tym układu szkieletowego czy serca. Powstała tu także mini szklarnia z grządkami.
– Jest model człowieka: układ kostny, mięśniowy, więc dzieci wszystkiego mogą dotknąć, dopasować. Z taśm mierniczych będziemy korzystać na szkolnym podwórku podczas lekcji geografii o skali, w wyznaczaniu kierunków świata pomogą nam kompasy. Uczniowie zdecydowanie wolą takie lekcje, zawsze proszą, jeżeli tylko jest taka możliwość, żebyśmy nie tylko opowiadali o tym w klasie, ale wyszli na podwórko. I robimy to często – podkreśla Barbara Olszowska, nauczycielka biologii i geografii w SP 3.
Na otwarcie swojej nowej pracowni uczniowie przygotowali lekcję pokazową. Wzięli w niej udział prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz ze swoim zastępcą Mateuszem Targosiem, przewodniczący Rady Dzielnicy Janów Miejski-Ćmok Rafał Słabosz, przyjaciel szkoły Antoni Lasota oraz proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Kolbego ks. Andrzej Hnida.
Szkoła sportowa to kolejna placówka w naszym mieście, która zyskała nową pracownię przyrodniczo-geograficzną „Ekolandia”. W nowej klasie uczniowie będą zgłębiać tajniki geografii i przyrody.

Za środki uzyskane z Funduszu udało się nie tylko wyremontować salę, ale także kompleksowo wyposażyć nową pracownię, m.in. w tablicę interaktywną, mikroskopy oraz mnóstwo pomocy dydaktycznych, jak globusy, atlasy, modele anatomiczne czy tematyczne gry.
– Spełniło się moje marzenie. Mamy przepiękną pracownię, w której dzieci mogą uczyć się zarówno biologii, przyrody, jak i geografii. Mamy mapę Polski, którą wykorzystamy, bo będziemy na niej zaznaczać nasze wycieczki z SKKT, mamy przepiękną mapę, która przedstawia cały wszechświat, żebyśmy wiedzieli, gdzie się znajdujemy – opowiada Ewa Bień, nauczycielka m.in. geografii w mysłowickiej szkole sportowej.
Napisz komentarz
Komentarze