Do Mysłowickiego Ośrodka Kultury trafi aż 66 tys. zlotych. Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków MKIDN. 60 000 000 zl trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci w czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie, a MOK jest w gronie beneficjentów.
Kultura w sieci spotkała się z ogromnym, największym w historii programów dotacyjnych NCK, zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszlo 471 mln zl. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty.
- Pierwszy raz w historii, w ostatni dzień składania wniosków zwiesił się system do tego stopnia, że minister kultury udzielił wywiadu, w którym poinformował o przedłużeniu o jeden dzień terminu. Tak dużo było chętnych. Otrzymane wsparcie cieszy, bo naprawdę jesteśmy dobrzy w pisaniu wniosku – jesteśmy w czołówce w województwie śląskim, jeżeli chodzi o wysokość wsparcia – powiedział Michał Skiba, dyrektor MOK, w wywiadzie udzielonej w mysłowickiej telewizji itvm.pl.
Śledźcie na bieżąco stronę www.m-ok.pl oraz ich Fanpage wkrótce poinformują Was o ich pomysłach wykorzystania dotacji.
Ale już dziś dyrektor MOK uchylił rąbka tajemnicy:
- Projekt nazywa się E-MOK, czyli otwarta przestrzeń kulturalna. Z pozycji komórki, tabletu można się przenieść 1:1 w tamta przestrzeń i odwiedzić Minimuzeum Kina, nie tylko zwiedzając, ale dotykając np. projektora , a on się uruchomi, klikając archiwum – zobaczymy archiwalne filmy z Mysłowic. Będzie nas oprowadzał wirualny przewodnik. Będziemy mogli odwiedzić salę widowiskową i zobaczyć koncert, spektakl, spotkac artystę, zadać mu pytanie online. I trzecia przestrzeń , gdzie nagramy, ciekawe, inowacyjne warsztaty, które będzie można wykorzystać w domu za pośrednictwem rzeczy ogólnodostępnych – zapewnia dyrektor Michał Skiba.
Warto dodać, że w ubiegłym roku Mysłowicki Ośrodek Kultury dostał 150 tys. zlotych na projekt przeobrażenia filii w Brzezince w „Kultowy Kinoteatr Znicz”. W ramach projektu powstała wystawa stała Minimuzeum Kina, gdzie można zobaczyć jak wyglądała praca kinooperatora.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze