Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 16:55
PRZECZYTAJ!
Reklama

Hybrydy w służbie policji

Śląski garnizon policji wzbogacił się o 85 nowoczesnych radiowozów hybrydowych. Koszt ich zakupu wyniósł prawie 13 mln zł. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz kolejny wsparł śląską policję w unowocześnieniu floty radiowozów. W 2024 roku przekazał na ten cel 6 milionów złotych.
Hybrydy w służbie policji

Pojazdy marki Toyota Corolla zastąpiły starsze modele z silnikami diesla, przyczyniając się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale także do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Komenda Miejska Policji w Mysłowicach wzbogaciła się o trzy, nowe, hybrydowe radiowozy.

– Bardzo się przydadzą, bo jeżeli chodzi o pracę naszych mysłowickich policjantów, to jestem ich pewien, ich zaangażowania. Natomiast do dopięcia tej koszuli, tego ostatniego guzika, potrzebny jest ten sprzęt, potrzebne jest to miejsce pracy – dodaje mł. insp. Jarosław Bąk, komendant KMP w Mysłowicach.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Mateusz Pindel, podkreśla wagę tego działania: - Finansowanie nowoczesnych radiowozów dla śląskiej policji to jeden z naszych priorytetów. Nowe, hybrydowe pojazdy nie tylko zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców regionu, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie emisji spalin. Wspieramy policję w modernizacji taboru, bo jest to inwestycja, która przyczynia się do poprawy środowiska. To ważny krok w stronę bardziej ekologicznych rozwiązań, które w dłuższej perspektywie przynoszą korzyści wszystkim.

Nowe radiowozy mają bogate wyposażenie, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą, m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania. Każda z toyot warta jest ponad 150 tys. zł, a pod maską posiada silnik o pojemności 1800 cm sześc. Napędza je silnik hybrydowy o mocy układu hybrydowego 140 KM. pokonując rocznie około 1,7 miliona kilometrów, będą miały bezpośredni wpływ na poprawę jakości powietrza w regionie. Hybrydowe napędy pozwolą na redukcję emisji pyłów, tlenków azotu oraz CO2, co stanowi istotny krok w walce o czystsze środowisko w województwie śląskim.

Od 2018 roku Fundusz wsparł wymianę aż 267 pojazdów policyjnych, przeznaczając na ten cel ponad 11,6 miliona złotych. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama