Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 19:40
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sezon rowerowy zaczęli od procentów

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli kobietę i mężczyznę, którzy poruszali się na rowerach. Mundurowi wyczuli od pary woń alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić ich trzeźwość. 39-latek i 37-latka z Mysłowic mieli w organizmie 1,3 promila alkoholu. Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych.
Sezon rowerowy zaczęli od procentów

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.03) tuż po godzinie 15 na ulicy Szopena. Uwagę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego zwróciła para, która podróżowała na rowerach. Mundurowi w trakcie kontroli wyczuli od kobiety i mężczyzny alkohol, w związku z czym postanowili sprawdzić ich trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że oboje mieli po 1.3 promila alkoholu w organizmie. 

39-latek i 37-latka z Mysłowic za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. 

Apelujemy, by nie łączyć jazdy na rowerze, lub innym tego typo pojeździe z alkoholem. Wiosenna pogoda zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, jednak łączenie jej z procentowymi napojami jest bardzo niebezpieczne!

Policja przypomina, że zgodnie z art 87 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

§  1.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

§  1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§  2.  Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

§  3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

§  4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama